مقالات

بلیچینگ در رباط کریم | روش‌های سفید کردن دندان

بلیچینگ در رباط کریم

بلیچینگ در رباط کریم | روش‌های سفید کردن دندان

سفید کردن دندان روش‌های مختلفی دارد که در شرایط مختلف هر کدام از آن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. گاهی اوقات به دلیل وجود برخی رنگ دانه‌هایی که بر روی دندان قرار گرفته‌اند دندان شخص اندکی تیره‌تر به نظر می‌رسد. در این حالت با یک جرم گیری و بروساژ مشکل تیرگی دندان تا حدودی بسیار زیادی رفع می‌شود. این اولین مرحله سفید کردن دندان برای اشخاصی است که می‌خواهند رنگ دندان خود را روشن کنند. اما اگر با جرم گیری رنگ دندان به سفیدی مورد نظر نرسید چه باید کرد؟ در این مقاله با ما همراه باشید تا در مورد انواع روش‌های سفید کردن دندان و بلیچینگ در رباط کریم اطلاعات خوبی کسب کنید.

بلیچینگ در رباط کریم

این روش مناسب افرادی است که فرم و اندازه دندان‌هایشان را دوست دارند و با آن هیچ مشکلی ندارند و فقط رنگ دندان آن‌ها روشن نیست. بلیچینگ دندان‌ها را تا چندین درجه سفید می‌کند. بلیچینگ در رباط کریم به دو صورت هوم و آفیس انجام می‌شود و بهترین نتیجه زمانی حاصل می‌شود که هر دو روش در کنار هم استفاده شوند. ابتدا باید بلیچینگ آفیس در داخل مطب و سپس بلیچینگ هوم داخل منزل انجام شود تا هم ماندگاری خوبی داشته باشد و هم به رنگ دلخواه شخص نزدیک شود.

بلیچینگ آفیس (در مطب)

بلیچینگ آفیس در یک جلسه‌ی یک ساعته در مطب و یا کلینیک دندانپزشکی انجام می‌پذیرد، به این صورت که دندانپزشک یک ماده را روی لثه و بالای طوق دندان‌ها برای محافظت از فضای دهان قرار می‌دهد، زیرا مواد بلیچینگ حاوی نوعی پراکسید هیدروژن است و ممکن است سلامت لثه را به خطر بیاندازد. سپس دندانپزشک مواد بلیچینگ را بر روی دندان می‌گذارد و دندان‌ها را در معرض نور یا عامل سفید کننده قرار می‌دهد. بعد از مدت زمان حدود 45 دقیقه این مواد از روس دندان پاک می‌شود. سفیدی دندان بعد از پایان همین عملیات به وضوح مشخص است و دندان‌ها چند درجه روشن می‌شوند.

بلیچینگ هوم (در منزل)

این روش بلیچینگ زیر نظر دندانپزشک و در منزل خود شخص انجام می‌شود. در این روش از دندان‌های فرد قالب گرفته می‌شود و در لابراتوار توسط آن قالب، تِرِی پلاستیکی (نایت گارد) ساخته می‌شود. ژل بلیچینگ توسط خود شخص درون قالب نایت گارد ریخته می‌شود و روی دندان قرار داده می‌شود تا طی دوره‌ای مشخص رنگ دندان را روشن کند. مدت زمانی که باید قالب روی دندان ها قرار بگیرد بین ۱ الی ۶ ساعت است که بستگی به وضعیت دندان‌های فرد و برند مواد بیلیچینگ دارد. کل پروسه درمانی بلیچینگ هوم، 2 هفته برای هر فک است زیرا در هر بار باید فقط روی یکی از فک‌ها قالب قرار بگیرد و بعد از دوره هر فک از قالب نایت گارد فک بعدی استفاده می‌شود.

این روش درمان نیازمند صبر و حوصله است و اگر فکر می‌کنید نمی‌توانید به خوبی پروسه درمان را در منزل انجام دهید می‌توانید بلیچینگ آفیس را انجام دهید. نوع ماده‌ای که در بلیچینگ هوم استفاده می‌شود با ماده بلیچینگ آفیس فرق می‌کند. البته نظر اکثر دندانپزشکان برای بهترین نتیجه در درمان بیلیچینگ، این است که بلیچینگ هوم و آفیس هردو با هم انجام شوند.

در مدت درمان انجام بلیچینگ هوم باید از خوردن مواد غذایی رنگی و یا استعمال هر گونه دخانیات پرهیز کنید. در ضمن این روش یک روش موقت است و بعد از یک مدتی اثر آن از بین می‌رود. هزینه بلیچینگ در رباط کریم نسبت به کامپوزیت و لمینت ارزان‌تر است و بعد از مدتی قابل تکرار است.

روشهای سفید کردن دندان - بلیچینگ هوم

ماندگاری بیشتر برای بلیچینگ

برای ماندگاری بیشتر بلیچینگ باید به بهداشت دهان و دندان رسیدگی بیشتری کرد. مخصوصا مسواک بعد از هر وعده غذایی تاثیر خوبی بر ماندگاری بیشتر بلیچینگ در رباط کریم دارد. در نظر داشته باشید که هر چه مواد خوراکی رنگی کمتری مصرف کنید، دیرتر رنگ دندان شما تیره خواهد شد. استفاده از قلیان و یا سیگار طول عمر بلیچینگ را کوتاه می‌کند پس از مصرف آن پرهیز کنید.

چه زمانی بلیچینگ کاربرد ندارد ؟

اما در بعضی موارد دندان‌ها علاوه بر تغییر رنگ نیاز به تغییر فرم هم دارند و یا اندازه آن‌ها برای شخص رضایت بخش نیست. در این موارد بلیچینگ چاره کار نیست و باید از کامپوزیت ونیر یا لمینت استفاده کرد. البته به شرطی که چیدمان دندان‌ها مرتب باشد و تنها به یک تغییر فرم نیاز داشته باشند وگرنه باید درمان ارتودنسی برای مرتب کردن دندان‌ها مورد استفاده قرار گیرد که البته این مورد بستگی به تشخیص دندانپزشک دارد. اگر انتخاب فرد بلیچینگ نباشد و نیاز به دندانپزشکی زیبایی باشد، نا مرتبی خیلی جزئی دندان با کامپوزیت و یا لمینت از بین می‌رود و نیازی به ارتودنسی نیست.

بلیچینگ دندان اگر با تجویز دندانپزشک و زیر نظر آن صورت گیرد هیچ گونه عوارضی ندارد اما ممکن است بعد از انجام آن، شخص با اندکی سوزش و یا حساسیت در ناحیه لثه مواجه شود اما باید دانست این موارد موقتی هستند و از بین خواهند رفت. در صورت تداوم سوزش باید با دندانپزشک خود مشورت کنید.

جرمگیری یا بلیچینگ

جرمگیری برای دندان ضرر ندارد اما باید دانست هر زمانی نیاز به جرمگیری نیست. علیرغم باور غلطی که بین مردم رواج دارد، جرمگیری باعث سفید شدن دندان‌ها نمی‌شود بلکه باعث پاک شدن رنگ دانه از روی دندان است. زمانی جرمگیری لازم است که جرم و پلاک میکروبی بر روی دندان تشکیل شود. این جرم و پلاک در مواقعی حالت سخت و سنگ ریزه‌ای پیدا می‌کند. در این مواقع جرمگیری برای برداشت این آلودگی‌ها از روی دندان لازم است اما اگر هیچ رنگ دانه‌ای بر روی دندان وجود نداشته باشد، جرمگیری باعث روشن شدن رنگ دندان نخواهد شد.

بلیچینگ باعث سفید شدن و روشن شدن رنگ دندان‌ها می‌شود البته اگر بر روی دندان جرم و پلاک و یا رنگ دانه وجود داشته باشد باید اول جرمگیری صورت بگیرد و بعد از آن بلیچینگ انجام شود.

همشهریان محترم در صورت تمایل می‌توانید برای انجام درمان بلیچینگ در رباط کریم به صورت آفیس و یا هوم به درمانگاه دندانپزشکی سیو مراجعه کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت وقت مشاوره رایگان با شماره تلفن 02156424420 تماس حاصل فرمایید.

2 thoughts on “بلیچینگ در رباط کریم | روش‌های سفید کردن دندان

  1. حسین گفت:

    سلام وقت بخیر
    اگه دندون پوسیده داشته باشیم میتونیم بلیچینگ انجام بدیم چون یکی از دوستان من میگن نمیشه،خواستم مطمئن بشم واینکه چندوقت بعداز ترمیم میشه بلیچینگ کرد؟

    1. sivadmin گفت:

      بهتر است ابتدا دندان پوسیده درمان شود و بعد از آن بلیچینگ انجام شود چون می‌توان رنگ مواد سفید را بر مبنای رنگ دندان بعد از بلیچینگ انتخاب کرد. به طور کلی بلیچینگ باعث حساسیت دندانی نمی‌شود اما اگر پوسیدگی دندان نزدیک عصب باشد می‌تواند منجر به حساسیت دندان شود. به همین دلیل بهتر است ابتدا ترمیم صورت بگیرد و بعد بلیچینگ اجرا شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *