زیبایی طرح لبخند و دندانپزشکی زیبایی در رباط کریم

زیبایی لبخند با دندان های زیبا، هر چهره‌ای را جذاب و دلنشین می‌کند، اما لبخند زیبا دیگر آرزو نیست و همه ما می‌توانیم با علم دندانپزشکی نوین صاحب لبخندی سالم و زیبا شویم. برای زیبایی لبخند، طرح درمان‌های متفاوتی وجود دارد، مانند کامپوزیت ونیر، لمینت سرامیکی، روکش های زیرکونیم، بلیچینگ، ارتودنسی و… که به‌کارگیری هر روش درمانی، بستگی به شرایط دندان‌های مراجعه کننده و نظر دندانپزشک معالج دارد. اگر قصد انجام دندانپزشکی زیبایی در رباط کریم و یا شهرهای اطراف را دارید حتما به کلینیک دندانپزشکی سیو مراجعه کنید و از خدمات رایگان مشاوره زیبایی این مرکز تخصصی دندان، بهره‌مند شوید. در ادامه به توضیح هر کدام از این موارد زیبایی خواهیم پرداخت.

آنچه در این مقاله می‌خوانید

کامپوزیت دندان در رباط کریم

کامپوزیت دندان ماده‌ای خمیری شکل است که بر روی سطح دندان قرار داده می‌شود و سطح روی دندان با آن پوشیده می‌شود و توسط لایت کیور (نور آبی) سخت می‌شود. این مواد برندهای مختلف و تنوع رنگی زیادی دارد که از رنگ‌های نرمال همرنگ دندان تا سفید یخچالی در دسترس هستند.

آیا در درمان کامپوزیت دندان ها را تراش می‌دهند؟

در طرح درمان کامپوزیت نیازی به تراش دادن دندان‌ها نیست اما گاهی شرایطی وجود دارد که دندانپزشک مجبور به تراشیدن سطح رویی دندان است. شرایطی مثل تغییر رنگ و وجود لکه روی دندان، نامرتبی و کج بودن دندان‌ها، درشت بودن دندان‌ها و بیرون زدگی آنها و …

کامپوزیت دندان در رباط کریم

چه کسانی می‌توانند درمان کامپوزیت ونیر انجام دهند ؟

به‌طور کلی اکثر افراد می‌توانند درمان کامپوزیت را انجام دهند ولی این درمان بیشتر مناسب کسانی است که در یکی از دسته های زیر قرار می‌گیرند:

 • کسانی که دندان‌هایشان شکل و فرم مناسبی ندارد و دچار نامرتبی و کج بودن جزئی دندان هستند
 • کسانی که با رنگ دندان‌هایشان مشکل دارند و دوست دارند که رنگ دندانشان روشن‌تر باشد
 • کسانی که دندان های ریز دارند
 • کسانی که فاصله بین دندانی دارند
 • کسانی که دچار نامنظمی خفیف در دندان هایشان هستند
 • کسانی که سطح دندان آنها ساییده شده است
 • کسانی که بر روی دندانشان لکه های سفید یا تیره دارند و با هیچ روش دیگری برطرف نمی‌شود

طول درمان کامپوزیت ونیر و مزایای کامپوزیت دندان

فرآیند کامپوزیت دندان یک فرآیند ساده و کوتا مدت است که در یک جلسه‌ی چند ساعته قابل انجام است و از مزایای آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • در صورت استفاده از کامپوزیت همرنگ با سایر دندان‌ها، لبخند شخص دلنشین می‌شود
 • زمان انجام این درمان کوتاه است و طی یک جلسه انجام می‌شود
 • مشکلات ظاهری دندان‌های زیر را می‌پوشاند و ظاهر دندان‌ها را مرتب می‌کند

کلینیک دندانپزشکی سیو با بهره‌گیری از مواد درجه یک و دندانپزشکان زبده، بهترین مرکز دندانپزشکی زیبایی در رباط کریم و حومه است که با قیمتی مناسب، کاری با کیفیت بالا ارائه می‌دهد.

معایب و عوارض کامپوزیت

دندانپزشکی زیبایی در رباط کریم
 • طول عمر درمان کامپوزیت، نسبت به درمان لمینت کوتاه‌تر است
 • در صورتی که مراقبت‌های لازم انجام نشود دچار شکستگی یا لب پریدگی می‌شود
 • در صورت خوردن مواد خوراکی رنگی و عدم رعایت مراقبت‌های لازم، دچار تغییر رنگ می‌شود

اهمیت مراجعه به متخصص کامپوزیت دندان

تجربه‌ی دندانپزشک مهمترین عامل برای داشتن یک طرح لبخند دلنشین است و برای دستیابی به بهترین طرح لبخند کیفیت مواد کامپوزیت نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. با وجود اینکه بهترین برند‌های کامپوزیت دندان ساخت کشورهای آمریکا، سوئیس و ژاپن هستند، اینکه کدام دندانپزشک کار زیبایی را برای دندان اجرا می‌کند بسیار اهمیت دارد. برای پیدا کردن دندانپزشک زیبایی خوب در رباط کریم باید نظر بیماران را بپرسید و یا تصاویر نمونه کارهای قبلی دندانپزشکتان را ببینید، یک دندانپزشک زیبایی با تجربه و حرفه‌ای همیشه از بهترین برندهای کامپوزیت استفاده می‌کند و مراحل درمان کامپوزیت را با حساسیت و دقت اجرا می‌کند تا در آینده کامپوزیت دچار لب پریدگی نشود همچنین در استفاده از نخ دندان دچار مشکل نشود.

لمینت دندان در رباط کریم

در این روش سطح روی دندان‌ها توسط روکش‌هایی بسیار نازک از جنس سرامیک و مواد کامپوزیت رزین پوشانده می‌شوند و بازه رنگ آن‌ها از همرنگ دندان تا سفید یخچالی را پوشش می‌دهد. این روش درمانی  برای شرایطی که دندان‌ها دچار نامرتبی، بدرنگی، وجود لکه روی دندان، ترک خوردگی، فاصله بین دندانی و … هستند مناسب است

چه افرادی نمی توانند دندان های خود را لمینت کنند ؟

 • کسانی که دندان پوسیده دارند و دچار بیماری لثه هستند
 • کسانی که تاج دندان‌هایشان بر اثر پوسیدگی و یا ترمیم‌های بزرگ ضعیف شده است
 • کسانی که روی سطح دندان خود مینای کافی ندارند
 • کسانی که دچار دندان قروچه هستند یعنی دندان های خود را به هم می‌فشارند
لمینت دندان در رباط کریم

مزایای لمینت دندان در رباط کریم

 • ایجاد طرح لبخندی زیبا و طبیعی
 • تراش خوردگی به میزان کم (در این درمان دندان‌ها نسبت به زمانی که روکش می‌کنیم کمتر تراش می‌‌خورند، اما نسبت به درمان کامپوزیت بیشتر )
 • بازتاب نور بالا
 • استحکام و مقاومت بالا
 • قابلیت رنگ پذیری ندارند

عوارض و مشکلات لمینت دندان چیست؟

 • در صورت شکستن یا لب‌پر شدن امکان ترمیم وجود ندارد و کل دندان باید تعویض شود
 • این درمان به علت تراشی که روی دندان‌ها ایجاد شده بازگشت پذیر نیست و نمی‌شود مثل کامپوزیت آن را برداشت به همین خاطر کسانی که نمی‌خواهند برای همیشه درمان لمینت را تجربه کنند بهتر است از روش‌های دیگر مثل کامپوزیت استفاده کنند
 • هزینه درمان بالا نسبت به سایر خدمات زیبایی دندانپزشکی
 • بروز حساسیت‌های دندانی

هزینه لمینت دندان در رباط کریم

هزینه‌ی این روش درمان زیبایی از سایر خدمات زیبایی دندانپزشکی بالاتر است و بستگی به کیفیت مواد، تجربه و تخصص لابراتوار و دندانپزشک دارد. کلینیک دندانپزشکی سیو برای انجام دندانپزشکی زیبایی در رباط کریم و یا شهرهای اطراف بهترین گزینه است زیرا هم طرف قرارداد با یک لابراتوار بسیار حرفه‌ای با سابقه کار طولانی است و هم دندانپزشک زیبایی این مجموعه تجربه لازم برای اختصاص یک لبخند زیبا به چهره شما را دارد. در ضمن خدمات مشاوره زیبایی کلینیک دندانپزشکی سیو رایگان است فقط کافی است از قبل یک وقت برای مشاوره درخواست کنید. دندانپزشکی زیبایی در رباط کریم را با کلینیک دندانپزشکی سیو تجربه کنید.

مقایسه دو درمان کامپوزیت ونیر و لمینت

گاهی افراد بنا به صلاحدید دندانپزشک بین دو روش کامپوزیت یا لمینت دندان قدرت انتخاب دارند و می‌توانند هر کدام را به اختیار خود انتخاب کنند. اما گاهی دندانپزشک یکی از این دو روش را به فراخور وضعیت فک و دندان شخص تجویز می‌کند و شخص دیگر قدرت انتخاب ندارد. نکته قابل توجه در درمانگاه دندانپزشکی سیو این است که متخصص زیبایی این مجموعه سابقه کار باارزشی در زمینه زیبایی دارد و بهترین روش را برای دندان بیماران پیشنهاد می‌کند و در ضمن هم از بهترین انواع کامپوزیت استفاده می‌کند و هم لابراتوار طرف قرارداد برای لمینت، لابراتوار بسیار باتجربه و لاکچری در تهران است. درمانگاه دندانپزشکی سیو بهترین گزینه برای انتخاب بهترین دندانپزشک زیبایی در رباط کریم است. در ادامه این دو روش درمانی را به طور مختصر با هم مقایسه کرده‌ایم.

دندانپزشکی زیبایی در رباط کریم

بلیچینگ یا سفید کردن دندان

بیلیچینگ یک روش درمانی برای سفید کردن رنگ دندان، بدون تراشیدن سطح دندان است. این روش مناسب کسانی است که با ظاهر دندان‌هایشان هیچ مشکلی ندارند و فقط می‌خواهند رنگ دندان هایشان روشن تر شود. بلیچینگ دندان به این صورت است که در جلسه اول بعد از مشاوره با دندانپزشک، ابتدا دندان‌ها جرم‌گیری می‌شوند و بعد درمان بلیچینگ آفیس (یعنی در مطب) و بلیچینگ هوم (در منزل) انجام می‌شود. برای دریافت اطلاعات تکمیلی به صفحه بلیچینگ در رباط کریم مراجعه نمایید.

بلیچینگ دندان در رباط کریم

یکی از مواردی که از بلیچینگ به عنوان یک درمان مطمئن استفاده می‌شود وجود لکه سفید بر روی دندان است. در مواردی که دندان لکه‌های سفید داشته باشد این درمان بنا به تشخیص دندانپزشک می‌تواند درمان مناسبی باشد.

کامپوزیت ونیر، لمینت و بلیچینگ از انواع خدمات دندانپزشکی زیبایی در رباط کریم هستند که توسط این مجموعه در رباط کریم، بلوار امام خمینی، ساختمان سعادت، طبقه بالای کارگزاری تامین اجتماعی انجام می‌شوند. برای کسب اطلاع در خصوص وقت مشاوره رایگان و برنامه کاری درمانگاه با شماره تلفن 02156424420 تماس حاصل نمایید.